Czym jest KRAV MAGA

Krav Maga ( walka w krótkim dystansie ), załozona i utworzona przez Imiego Lichtenfelda,  jest izraelskim systemem militarnej walki wręcz, a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowanym i używanym od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela (IDF), policję, straż graniczną i inne służby - w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne.

Uczy jak zapobiegać i przezwyciężać wszelkie formy przemocy i ataków, maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia również dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki. Prostota i skuteczność oraz realistyczne szkolenia podejmowania właściwych decyzji w stresie spowodowały jego rosnącą popularność - zarówno w treningach osób młodszych, jak i starszych, a także dziewcząt i pań.

W Stanach Zjednoczonych system Krav Maga wprowadzony został do szkolenia ponad 150 grup specjalnych, różnych służb - m.in. FBI, SWAT, DEA, Coast Guard i in. Wybrany przez formacje policyjne i militarne w Australii i Nowej Zelandii, Brazylii, Francji,Szwajcarii, krajach skandynawskich i in.

PREKURSOREM W POLSCE oraz Krajowym Szefem Wyszkolenia jest Tomasz Adamczyk -PRESIDENT HEAD Instructor UNITED KRAV MAGA WORLD ORGANISATION.  (tytuł Międzynarodowy Ekspert, członek elitarnej 7 osobowej grupy  GLOBAL  INSTRUCTORS TEAM -  ( szkolącej kadry instruktorskie na całym świecie!). Od kilkunastu lat prowadzi on szkolenia dla elitarnych jednostek Policji, Wojska i Marynarki Wojennej, ABW, CBŚ, Straży Granicznej i innych służb, a  także personelu Ambasady Izraela oraz m.in. kadr instruktorskich armii szwedzkiej i holenderskiej.

Założony i kierowany przez niego INSTYTUT Krav Maga - Polska wraz z sekcjami w ponad 80 miastach, jest jedną z największych na świecie(!) profesjonalnych firm szkoleniowych Krav Maga. Szkolenia dla firm oraz osób cywilnych prowadzone są w całym kraju, w sekcjach cywilnych oraz wg indywidualnie budowanych programów. Obejmują całość zagadnień związanych z bezpieczeństwem osobistym oraz rodziny i firmy. Naszymi wykładowcami są najlepsi na świecie eksperci ds bezpieczeństwa.

 

Nasze treningi obejmują:

  • zapobieganie i unikanie zagrożenia
  • radzenie sobie z upadkami 
  • ataki i kontrataki we wszystkich płaszczyznach
  • obrona przed różnymi atakami, również przed uzbrojonym agresorem
  • radzenie sobie z kilkoma  agresorami, w każdym otoczeniu
  • umiejętność radzenia sobie w sytuacji stresu, oraz podejmowanie właściwych decyzji
  • taktyczne aspekty walki
  • poprawę twojej kondycji i samopoczucia